سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سرزمین مِه وخورشید (خورشیدگام سبز)
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 فرهنگ غربی (والنتاین )در خورگام جایی ندارد

شاید ماجرای  روز والنتاین را شنیده و میدانید که در غرب یه چه مناسبت و چگونه جشنهایی را در این  روز  به خصوص اجرا میکنند . در غرب در میان جوانان به دهه عشق و عاشقی معروف شده و برای خود دارای داستانی تاریخی نیز است اما  این مسئله را ما در ایران کمتر مشاهده میکنیم و آن به دلیل فرهنگ ما ایرانیان است  که اگر قرار بر مهر و گسترش مهر باشد که  خود مان اعیاد و جشنهای زیباتر و در شان خود مطابق با فرهنگ خانواده دوستی همچون مهرگان و اسفندگان داریم  . 

  چند سالی است که به دلیل نفوذ فرهنگ غربی  از سوی شبکه های ماهواره ای  در گوشه کنار شاهد به یاد آوری والنتاین در کشورمان هستیم . اما آنچه که باعث شد تا در این باره یاداشتی داشته باشیم این بود که یکی از بوتیکهای واقع در چهارمحل با  پارچه نوشته ای بزرگ این روز را به جوانان تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت کرده  و البته شاید برایتان جالب این باشد که اصل شغل این شهروند محترم گسترش علم و فرهنگ در میان دانش آموزان است !!؟

واین مسئله به لحاظ  اجتماعی و نفوذ فرهنگ غربی ، نه مسئله ای کوچک که بزرگ و تاسف بار است  بارها از سوی اهالی با فرهنگ و آگاه  مورد شماتت قرار گرفته و با گفتگویی که با دانشجویان و جوانان داشتیم همواره از غیر عقلایی بودن ترویج چنین ایامی آن هم در جامعه ای که رنگ و بوی روستایی به خوددارد سخن شده است  . امید است هرچه زودتر چه از سوی مجری  و چه از سوی مسئولین مربوطه اقدامات لازم  در جهت نفی عمل انجام گیرد.

فرهنگ خورگام - رنجکش  20 بهمن 89


[ چهارشنبه 89/11/20 ] [ 1:57 عصر ] [ فرهنگ خورگام - رنجکش ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خدا ***هر مرده ای زنده میشود به عطر و بوی خورگام اینجا دیار مسیحا دم من است*** در این پایگاه مقصوداین است تا شمارا بابخش خورگام عمارلو از توابع شهرستان رودبار دراستان گیلان اشنا کنیم و در این میان سعی خواهیم کردتا تمامی جنبه های فرهنگی ،اقتصادی آداب و سنن و دیگر خصوصیات طبیعی و مردمی سرزمین خورشید و مه وازتمامی روستاها ییلاقات این بخش اطلاعاتی را در خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی قرار دهیم وهمچنین از روی دیگر سکه سرزمین گیلان یعنی مشکلات پنهان در زیر زیبایی طبیعت که خورگام نیز از این موضوع مستثنی نبوده و کم نداردبادیدی دردمندانه خواهیم نوشت .همین جا از تمامی شمادوستان عزیز(جوانان،دانشجویان و علاقمندان به سرزمین مادری ) درخواست دارم تا ما را دراین راه یاری نمایندچرا که ایجاد پایگاهی مرجع وبروز همت همگان را میخواهد سرزمینی پر از مه و خورشید ، سبزه و جنگل، چشمه های فراوان آب معدنی . پر از مهربانی وصفای مردمانش ،که امیدواریم تا بتوانیم دید کلی خوبی را در شما به وجود بیاوریم و در آینده ای نزدیک میزبانی خوب برایتان باشیم جایی که به دلیل بکر بودن و عدم معرفی کافی از آن حرف های زیادی برای خود دارد و شاید به جرات بتوان گفت حتی آب و هوای آن بی نظیر و بیمانند است
موضوعات وب
آرشیو مطالب
امکانات وب


بازدید امروز: 114
بازدید دیروز: 785
کل بازدیدها: 1890573