سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سرزمین مِه وخورشید (خورشیدگام سبز)
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

به نام خدا

بالاخره اولین برف سال 91 هم در آخرین روزهای پاییز در روستای چهارمحل باریدن گرفت و هرچند کم اما توانست زمین را سفیدپوش کند. بارش برف که از روز جمعه 24 آذر ماه اغاز شده همچنان و البته با قدرت بارشی کمتر ادامه داره و موج سرما سبب شده تا برای اولین بار دماسنج حیاط ما دمای زیر صفر درجه را نشان دهد . هم اکنون که ساعت 45دقیقه بامداد روز یکشنبه بیست و شش آذر ماه است دمای چهارمحل 6- درجه را نشان می داد که با توجه به سابقه دمایی میتوان گفت یکی از سرد ترین شب های چهارمحل را میگذرانیم . میزان بارش برف بر زمین نشسته البته کمتر از 5 سانتیمتر است.

امسال این اولین برفی است که در چهارمحل باریدن گرفته است پیش از این دوبار دیگر برف در بخش خورگام را مشاهده کردیم  که مناطق ییلاقی را سفید و به روستاهای پایین دست نرسیده بود.

* خبر تکمیلی: از بارش برف اینکه صبح روز یکشنبه برف به قد پانزده سانتیمتر باریده بود و با شدت زیادی ادامه پیدا کرد وتا غروب همین روز به 30 سانتیمتر رسید و عبور و مرور راه ارتباط را تحت تاثیر قرارداد.  به گونه ای که تعداد سواری های حاضر به حمل مسافر به رستم اباد بسیار اندک بود و مینی بوس های معدن سنگرود برای ساعت ها در چهارمحل ماندن و بلاخره با بستن زنجیر چرخ تصمیم به حرکت از راه داماش را گرفتند.


[ یکشنبه 91/9/26 ] [ 12:47 صبح ] [ فرهنگ خورگام - رنجکش ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خدا ***هر مرده ای زنده میشود به عطر و بوی خورگام اینجا دیار مسیحا دم من است*** در این پایگاه مقصوداین است تا شمارا بابخش خورگام عمارلو از توابع شهرستان رودبار دراستان گیلان اشنا کنیم و در این میان سعی خواهیم کردتا تمامی جنبه های فرهنگی ،اقتصادی آداب و سنن و دیگر خصوصیات طبیعی و مردمی سرزمین خورشید و مه وازتمامی روستاها ییلاقات این بخش اطلاعاتی را در خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی قرار دهیم وهمچنین از روی دیگر سکه سرزمین گیلان یعنی مشکلات پنهان در زیر زیبایی طبیعت که خورگام نیز از این موضوع مستثنی نبوده و کم نداردبادیدی دردمندانه خواهیم نوشت .همین جا از تمامی شمادوستان عزیز(جوانان،دانشجویان و علاقمندان به سرزمین مادری ) درخواست دارم تا ما را دراین راه یاری نمایندچرا که ایجاد پایگاهی مرجع وبروز همت همگان را میخواهد سرزمینی پر از مه و خورشید ، سبزه و جنگل، چشمه های فراوان آب معدنی . پر از مهربانی وصفای مردمانش ،که امیدواریم تا بتوانیم دید کلی خوبی را در شما به وجود بیاوریم و در آینده ای نزدیک میزبانی خوب برایتان باشیم جایی که به دلیل بکر بودن و عدم معرفی کافی از آن حرف های زیادی برای خود دارد و شاید به جرات بتوان گفت حتی آب و هوای آن بی نظیر و بیمانند است
موضوعات وب
آرشیو مطالب
امکانات وب


بازدید امروز: 43
بازدید دیروز: 261
کل بازدیدها: 1892507